Huawei znalazł dostawców ekranów i sensorów aparatów

Sony i Samsung dostały od amerykańskiego rządu zgodę na sprzedaż podzespołów dla Huawei. Chiński koncern będzie mógł od nich kupować ekrany oraz sensory aparatów fotograficznych.

Sankcje, jakie amerykańska administracja nałożyła na Huawei, bez wątpienia bardzo zaszkodziły chińskiemu gigantowi. Zakazały bowiem sprzedaży koncernowi produktów zawierających amerykańską technologię, co praktycznie uniemożliwia mu dalszą produkcję smartfonów. Decyzja odcięła go bowiem od procesorów, sensorów aparatów fotograficznych, pamięci operacyjnej oraz wielu innych komponentów.

Sytuacja dla koncernu jest więc na tyle poważna, że szefostwo rozważało niedawno możliwość całkowitego wycofania się z rynku urządzeń mobilnych. Na szczęście ten czarny scenariusz nie musi być zrealizowany, gdyż sytuacja chińskiego koncernu może się wkrótce znacznie poprawić.

Jak donosi Reuters, Samsung otrzymał właśnie zgodę na sprzedaż podzespołów dla Huawei. Na jej mocy Samsung Display będzie dostarczał chińskiemu koncernowi określone modele wyświetlaczy. Na razie brakuje jednak szczegółów, więc nie wiadomo jakie ekrany będą dozwolone. Nie wiadomo więc czy Koreańczycy będą mogli sprzedawać panele OLED, których Huawei potrzebuje do swych telefonów.

Financial Times donosi z kolei, że Sony oraz OmniVision również otrzymały zgodę, na dostarczanie koncernowi sensorów CMOS do aparatów. Jest to niewątpliwie świetna wiadomość, gdyż wspomniane firmy to liderzy tej branży. Sony jest bowiem wiodącym dostawcą sensorów obrazu do aparatów, zaś Omnivision jest trzecim co do wielkości ich producentem, plasującym się tuż za Samsungiem.

Tymczasem to właśnie aparaty są największym atutem sprzętu chińskiego koncernu, czego przykładem jest model Mate 40 Pro. Według serwisu DxOMark, posiada on aktualnie najlepsze aparaty na rynku.

Huawei

Źródło

You may also like...