Hybrydowe BMW naładujemy bezprzewodowo

Firma BMW opracowała bezprzewodowe maty, które ułatwią ładowanie akumulatorów elektrycznych i hybrydowych pojazdów. Będzie je można wbudować w podłogę garażu, co znacznie podniesie poziom komfortu tej czynności.

Ładowanie elektrycznych aut nie jest czynnością zbyt wygodną. Właściciel musi bowiem wyciągnąć z bagażnika przewód, a następnie podłączyć go do gniazda w aucie oraz wtyczki ładowarki. BMW chce tę czynność znacznie uprosić i wzorem Mercedesa, opracowało bezprzewodowe maty ładujące.

Maty, które pojawią się na rynku już w lipcu, przeznaczone są do aut elektrycznych oraz hybryd typu plug-in. Początkowo będą je mogli otrzymać osoby leasingujące model 530e, czyli właśnie hybrydę. Dzięki mocy 3,2 kW, mata pozwoli naładować baterię tego auta w czasie około 3,5 godziny. System będzie wykorzystywał czujniki zbliżeniowe, sprzężone z samochodowym systemem inforozrywki, które naprowadzą kierowcę idealnie na matę. Na ekranie będzie bowiem wyświetlana jej pozycja i w ten sposób kierowca będzie mógł ustawić auto w taki sposób, by ładowanie mogło się rozpocząć.

Cena mat nie została na razie ujawniona.

BMW

BMW

Źródło: Carmagazine.co.uk

You may also like...