iCloud byłej miss Anglii ponownie zhakowany

Danielle Lloyd, modelka i była miss Anglii nie ma szczęścia do usługi iCloud. Hakerzy ponownie się do niej włamali, wykradając jeszcze więcej jej nagich zdjęć, które trafiły następnie do internetu.

Coraz więcej osób korzysta z dysków działających w chmurze, nie zdając sobie sprawy z faktu, że nie są to do końca bezpieczne magazyny plików. Przekonują się o tym często celebryci korzystający z iCloud, którym hakerzy włamują się na konta, wykradając stamtąd ich nagie zdjęcia.

Szczególnego pecha do tej usługi ma Danielle Lloyd, brytyjska modelka oraz była miss Anglii. W zeszłym roku włamano się na jej konto w tej usłudze. Hakerzy uzyskali wówczas dostęp do kopii zapasowej jej zdjęć, kradnąc osiem różnych fotografii, w tym także w także zdjęcia, na których była zupełnie bez ubrania.

Teraz udało im się po raz kolejny dostać do jej konta. Nie wiadomo wprawdzie w jaki sposób tego dokonano, ale sam fakt włamania modelka potwierdziła na swym Twitterze. Cyberprzestępcom ponownie udało się wykraść nagie zdjęcia, które następnie umieścili na jednej ze stron internetowych. Ta została już oczywiście usunięta, zaś policja prowadzi śledztwo w sprawie włamania. Poszkodowana liczy na to, że uda się szybko wyjaśnić sprawę.

A swoją drogą doświadczenie niczego jej nie nauczyło, bo skoro już raz włamano się na jej iCloud, to nie powinna tam już trzymać nagich zdjęć.

iCloud

Źródło: Twitter.com

You may also like...