Idealna praca dla Polaka. NASA płaci za leżenie w łóżku

Biorąc pod uwagę jak wielu naszych rodaków celowo nie podejmuje pracy, ze względu na zbyt wygórowane żądania płacowe, można by pomyśleć, że oczekują iż, ktoś będzie im płacił za leżenie w łóżku. Ich marzenia się spełniły, NASA bowiem oferuje taką właśnie pracę.

Amerykańska agencja kosmiczna rozpoczyna nowy projekt badań, w ramach którego zapłaci każdemu 18,000 dolarów, za to że będzie leżał cały dzień w łóżku. Inżynierowie NASA chcą w ten sposób opracować metodę, która pozwoliłaby astronautom powracającym z kosmicznych misji, łatwiej przystosować się do codziennego życia. Wiadomo, że w kosmosie nie ma grawitacji, więc wykonywanie codziennych zadań, pochłania znacznie mniej energii. Tymczasem na Ziemi jest zupełnie inaczej i przejście z jednych warunków do zupełnie innych, mogłoby być bardzo ciężkie.

Uczestnicy testu zostaną podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich spędzi 105 dni żyjąc w należącym do NASA ośrodku Flight Analogs Research Unit i podczas leżenia w łóżku, będą wykonywać różne ćwiczenia aerobowe. Natomiast druga grupa będzie leżeć 97 dni, bez żadnych ćwiczeń. Oczywiście zostanie zachowana pełna higiena, a więc przygotowane zostaną odpowiednio dopasowany prysznic oraz toaleta, pasujące do pozycji leżącej.

Podczas testów, za który uczestnicy zarobią 1200 USD tygodniowo (a potrwa 15 tygodni), badane będą ich mięśnie, krążenie, nerwy oraz kości. Po zakończeniu testów, obie grupy przejdą 2-tygodniowy program ćwiczeń, by odzyskać kondycję.

Nie wystarczy być leniwym, by wziąć udział w teście. Trzeba bowiem nie palić oraz przejść fizyczny test Air Force Class III, czyli krótko mówiąc cieszyć się dobrym zdrowiem oraz kondycją. Więcej informacji na temat projektu, znajdziecie tutaj.

Źródło: Nasa.gov

You may also like...