Ile kosztuje jeden iPad Air?

Apple nie jest co prawda organizacją charytatywną i nie rozdaje sprzętu za darmo, ale też doskonale wie jak zarabiać pieniądze, dlatego zyski na oferowanych przez nią urządzeniach, sięgają często ponad 100 procent.

Nie inaczej jest z najnowszym iPadem Air, którego Apple w zależności od wersji sprzedaje w cenie od 499 do 929 USD. A ile tak naprawdę kosztuje wyprodukowanie jednego egzemplarza takiego tabletu? Firma IHS przebadała wszystkie podzespoły, z jakich składany jest tablet i ustaliła, że bardzo są one bardzo niskie i wynoszą od 274 do 361 dolarów.

Są to koszty uwzględniające ceny wszystkich podzespołów oraz koszty ich montażu. Najdroższy w iPadzie Air jest ekran kosztujący 90 dolarów, moduł dotykowy kosztuje 43 dolary. Bardzo tani jest natomiast procesor A7, kosztujący zaledwie 18 dolarów, a więc o 5 dolarów mniej od ubiegłorocznego układu A5.

Jak widać, dochód na każdym sprzedanym egzemplarzu jest gigantyczny. I mimo, że na rynku są dostępne równie dobre, lub nawet lepsze tablety i to w znacznie niższej cenie, to Apple i tak sprzedaje ogromne ilości urządzeń.

Źródło: Allthingsd.com

You may also like...