Popularne konta na Instagramie straciły duże ilości fanów

Instagram uspokaja wszystkich użytkowników, że duży spadek liczby fanów, został spowodowany przez bug. Nie chodzi tu więc o usuwanie fałszywych kont.

W tym tygodniu użytkownicy portalu Instagram ze zdziwieniem spostrzegli znaczący ubytek osób śledzących ich profile. W przypadku celebrytów lub influencerów, którzy zarabiają duże pieniądze na obecności w tym serwisie, była to prawdziwa tragedia mogąca znacznie obniżyć ich zyski. Od razu pojawiły się więc spekulacje, że portal zaczął usuwanie fałszywych kont, których w mediach społecznościowych jest cała masa.

Firma wydała jednak oświadczenie, w którym zapewnia, że nie jest to żadna skoordynowana akcja usuwania kont fałszywych lub łamiących regulamin. Portal twierdzi, że przyczyną dziwnego działania serwisu jest prawdopodobnie bug w oprogramowaniu. Bliższych szczegółów dotyczących przyczyn problemu, na razie jednak nie udało nam się jednak poznać. W kolejnym oświadczeniu opublikowanym kilka godzin temu portal zapewnia, że problem powinien zniknąć już niebawem. Firma zapewnia, że jej programiści ciężko pracują, aby wszystko zaczęło znowu działać tak jak należy.

A tymczasem sprawa jest poważna, gdyż właścicielom najpopularniejszych kont poginęły setki tysięcy fanów. Na przykład specjalista od makijażu James Charles potwierdził, że liczb osób śledzących jego profil zmniejszyła się o 500 tys.. A takich kont, z których zniknęli fani jest cała masa. Co ciekawe, problem nie dotknął jednak wszystkich użytkowników. W przypadku wielu z nich liczba fanów pozostała niezmieniona.

Instagram

Źródło: Twitter.com

You may also like...