Inteligentne łóżko Forda podniesie komfort naszego snu

Europejski oddział Forda zaprezentował dość nietypowy dla siebie produkt. Jest nim inteligentne łóżko, które dzięki odpowiednim rozwiązaniom znacznie podniesie komfort naszego snu.

W łóżku spędzamy sporą część naszego życia, więc istotne jest by wypoczynek był jak najlepszej jakości. W dzisiejszych czasach nie jest to trudne, gdyż co chwila pojawiają się na rynku gadżety podnoszące komfort snu. Jeden z najnowszych zaprezentował właśnie europejski oddział motoryzacyjnego koncernu Ford, a jest nim inteligentne łóżko.

Jak możemy się domyślać, że nie jest to zwykłe łóżko, które zakupimy w pobliskim sklepie meblowym. To gadżet naszpikowany nowoczesną technologią oraz siłownikami, który rozwiązuje problem zajmowania naszej połowy łóżka przez partnera. To problem wielu par śpiących razem, gdyż często partner spycha drugą osobę, zajmując jej połowę łóżka. W przypadku nowego produktu Forda nie jest to już problem. Łóżko dzięki wbudowanym czujnikom oraz siłownikom, samodzielnie przesunie go na własną połowę.

W nowym meblu inspiracją była technologia utrzymywania pasa ruchu montowaną w samochodach Forda. Specjalne systemy monitorują wówczas drogę i sprawdzają, czy auto znajduje się na własnym pasie. W przypadku gdy z niego zjedzie, komputer przejmuje kontrolę nad kierownicą, sprowadzając go na właściwy tor jazdy. Łóżko działa bardzo podobnie, choć wykorzystuje do tego nieco inne rozwiązania. Firma zapewnia, że cały proces odbywa się na tyle delikatnie, że nie powoduje wybudzenia ze snu.

Na razie nie można takiego łóżka zakupić, nawet jeśli byśmy bardzo tego chcieli. Jest to bowiem tylko prototyp prezentujący możliwości nowej technologii. Nie wiadomo więc czy kiedykolwiek trafi do sprzedaży.

inteligentne łóżko

Źródło: Fordeurope.blogspot.com

You may also like...