Za kilka dni poznamy wszystkie szczegóły techniczne modelu Xiaomi Mi 9

20 lutego odbędzie się premiera długo oczekiwanego smartfona Xiaomi Mi 9. To flagowy model, który będzie miał na wyposażeniu Snapdragona 855 orz potrójną kamerę tylną.

Początek roku jest dla firmy Xiaomi bardzo pracowity. Chiński koncern przygotowuje bowiem nowe modele smartfonów i już za kilka dni zaprezentuje światu swój najnowszy Xiaomi Mi 9. Pierwsze wzmianki o nowym sprzęcie noszącym roboczą nazwę Cepheus, pojawiły się na początku stycznia tego roku. Wówczas dowiedzieliśmy się, że sprzęt będzie miał na pokładzie Snapdragona 855, czyli najnowszy procesor Qualcommu.

W przyszłym tygodniu poznamy natomiast pełną specyfikację nowego modelu. Współzałożyciel firmy Lei Jun, poinformował na firmowym profilu na platformie Weibo o oficjalnej prezentacji. Zaplanowano ją na 20 lutego. Data ta mogła jednak zostać nie do końca przemyślana. Tego dnia Samsung zorganizuje własną imprezę, na której pokaże Galaxy S10 i Galaxy Fold. Może więc przyćmić prezentację nowego sprzętu chińskiej marki.

Pełna specyfikacja nowego smartfonu nie jest wprawdzie znana, ale wiemy już na pewno, że Xiaomi Mi 9 dostanie potrójny aparat tylny. Widać to na zaprezentowanych przez producenta zdjęciach, na których zauważymy również przycisk aktywacji asystenta Xiaoai oraz włącznik i przyciski regulacji głośności.

Oprócz Snapdragona 855, nowy smartfon dostanie także 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej. Otrzyma ponadto mocniejszą ładowarkę o mocy aż 27 W, która powinna znacznie skrócić czas ładowania telefonu.

Jeśli planujemy zakupić Xiaomi Mi 9, to powinniśmy przygotować 383 euro, bowiem tyle właśnie będzie kosztował.

Xiaomi Mi 9

Źródło: Weibo.com

You may also like...