Inteligentne perfumy Ninu stworzą zapach na każdą okazję

Ninu Smart Perfume to prawdziwa rewolucja w dziedzinie perfum. To inteligentne perfumy, dzięki którym w domowym zaciszu sami stworzymy zapach jakiego pragniemy.

Wprawdzie drogerie oferują bardzo szeroki wybór perfum, jednak dobranie zapachu, który przypadnie nam do gustu wcale nie jest takie proste. Na szczęście przemysł kosmetyczny coraz częściej oferuje nowinki technologiczne, dzięki którym klient sam może dopasować produkt do własnych upodobań.

Istnieją na przykład urządzenia pozwalające stworzyć szminkę we własnym kolorze, a także takie, które mogą wykonać praktycznie dowolny wzór na paznokciach. Słoweńscy inżynierowie opracowali jednak coś znacznie ciekawszego, mianowicie urządzenie pozwalające samodzielnie stworzyć własne perfumy.

Urządzenie nazywa się Ninu Smart Perfume i składa się ze specjalnej butelki z rozpylaczem, komunikującej się bezprzewodowo ze smartfonem z Androidem lub iOS. W butelce znajdują się trzy wkłady o pojemności 25 ml, a każdy z nich zawiera płynną bazę zapachową.

Ninu Smart Perfume

Za pomocą aplikacji możemy przygotować własne perfumy, eksperymentując z mieszaniem zapachów w różnych proporcjach. Możemy też skorzystać z zaprogramowanych przez producenta proporcji. Urządzenie pobiera z buteleczek bazę zapachową, miesza ją, a następnie rozpyla. Według producenta można w ten sposób stworzyć ponad 100 różnych zapachów.

Produkt zasila wbudowana bateria ładowana przez USB-C, która wystarcza na wykorzystanie jednego zestawu wkładów. Niestety na razie nie istnieje możliwość samodzielnego napełniania wkładów zapachowych. Szkoda, bo gdyby użytkownicy mogli napełniać je wybranymi przez siebie bazami zapachowymi, znacznie podniosłoby to atrakcyjność tego wynalazku.

Ninu Smart Perfume

Jeśli chcielibyście zakupić sobie ten gadżet, to zapraszam na stronę Kickstartera, gdzie można to zrobić. Gadżet wyceniono na 159 euro w trakcie trwania kampanii. Po jej zakończeniu, cena wzrośnie do 259 euro.

Źródło

You may also like...