iOS 11 działa na 59 procent urządzeń

Popularność systemu iOS 11 nie jest tak duża, jak oczekiwałoby tego Apple. Platforma działa obecnie na 59 procentach wszystkich jej urządzeń.

We wrześniu bieżącego roku Apple udostępniło system iOS 11, najnowszą wersje mobilnej platformy przeznaczonej dla swych urządzeń. System nie jest jednak tak chętnie instalowany jak poprzednia jego wersja, a potwierdzają to najnowsze statystyki.

iOS 11 wciąż nie wzbudza zaufania

W październiku firma Apple informowało, że nowa wersja platformy została zainstalowana na 52% wszystkich działających urządzeń. Teraz mamy grudzień, więc koncern opublikował kolejny raport dotyczący popularności swego systemu. Wynika z niego, że iOS 11 znalazł się na 59 procent smartfonów i tabletów. Dla porównania iOS 10 wciąż znajduje się na 33 % urządzeń, zaś 8% nadal używa starszych wersji systemu.

Wolniejsze tempo instalacji wynikać może z kilku czynników. Tuż po jego premierze pojawiły się bowiem problemy ze sprzętem. Użytkownicy zgłaszali problemy z baterią, słabą jakość dźwięku podczas rozmów oraz inne wady. Większość z nich została usunięta za sprawą kolejnych aktualizacji, jednak pojawiają się nowe. Na początku miesiąca posiadacze iPhone’ów zaczęli twierdzić, że ich sprzęt się często restartuje, a niektórym przestała działać funkcja Face ID.

Na razie wielu posiadaczy produktów firmy Apple woli poczekać z instalacją nowej wersji systemu, aż producent nie załata wszystkich błędów.

iOS 11

Źródło: Apple.com

You may also like...