Dzięki iOS 13.2 świetne zdjęcia wykona kompletny amator

Apple udostępniło wczoraj najnowszą aktualizację iOS 13.2. Kolejna wersja systemu wprowadza wiele nowych funkcji, z których najciekawszą jest Deep Fusion.

Użytkownicy sprzętu firmy Apple otrzymali właśnie kolejną dużą aktualizację systemową, oznaczoną numerem iOS 13.2. W odróżnieniu od wcześniejszych poprawek, których w ostatnich tygodniach było całkiem sporo, ta nie skupia się na błędach, lecz dostarcza nowe elementy. Nie jest ich wiele, ale na pewno spodobają się użytkownikom.

Jedną z nowości wprowadzonych przez aktualizację jest funkcja Deep Fusion, która z pewnością spodoba się fanom fotografowania. Wiele smartfonów z Androidem posiada aparaty obsługiwane przez sztuczną inteligencję, więc Apple również zapragnęło coś takiego posiadać. To rozwiązanie wykorzystuje SI oraz specjalne algorytmy do podnoszenia jakości zdjęć, nawet jeśli światło nie będzie najlepsze. Użytkownik nie musi więc przejmować się ręcznym doborem ustawień, gdyż wszystko odbędzie się w pełni automatycznie. Oczywiście jeśli nie chcemy, wcale nie musimy z tej opcji korzystać, gdyż można ją wyłączyć.

Aktualizacja pozwala też zmieniać rozdzielczość nagrywanego wideo bezpośrednio z aplikacji kamery. Do tej pory funkcja ta była dostępna jedynie dla użytkowników modeli iPhone 11, natomiast pozostali musieli to zrobić w ustawieniach telefonu.

Doszły też nowe emoji, możliwość czytania wiadomości przez asystenta Siri, a także funkcja wyłączenia przesyłania do Apple nagrań rejestrowanych przez pomocnika. To właśnie ta funkcja kilka tygodni temu wywołała niemałą aferę, gdyż wiele osób uznało iż narusza ich prywatność. Nowe ustawienia prywatności powinny więc nieco uspokoić posiadaczy telefonów.

iOS 13.2 jest już dostępna dla użytkowników i można ją zainstalować na swych smartfonach oraz tabletach. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w przeciwieństwie do poprzednich aktualizacji, ta nie wprowadzi żadnych nowych błędów.

Aktualizacja: Apple wstrzymało dystrybucję aktualizacji 13.2. Nowe oprogramowanie sprawia bowiem gigantyczne problemy użytkownikom głośników HomePod. Wiele z nich przestaje bowiem działać po zainstalowaniu aktualizacji, gdyż poprawka praktycznie je brickuje. Głośnik przestaje reagować na komendy i nie pomaga nawet przeprowadzenie resetu.

iOS 13.2

Źródło

You may also like...