Apple za darmo naprawi wadliwe iPady Air

Apple ogłosiło akcję serwisową trzeciej generacji tabletu iPad Air. Problemem jest wyświetlacz, który potrafi się nagle wyłączyć, uniemożliwiając korzystanie z tabletu.

Sprzęt Apple, tak jak urządzenia wielu innych producentów, nie jest wolny od wad. Trapią go problemy związane niekiedy z wadliwym oprogramowaniem, a innym razem dotyczące uszkodzonych podzespołów. Tym razem kłopoty dotknęły trzecią generację tabletu iPad Air, którego posiadacze skarżą się na wyłączający się ekran.

Niestety wciąż nie wiemy co powoduje ten problem, gdyż producent nie dostarczył na ten temat żadnych informacji. Firma zapewnia jedynie, że wada dotyczy ograniczonej liczby egzemplarzy tabletu. A objawia się niespodziewanym wyłączeniem ekranu, praktycznie bez żadnego powodu. Czasem także zanim wyświetlacz zgaśnie, zaczyna wcześniej migotać.

Sprawa musi być jednak poważna, skoro nie dało się tego naprawić zwykłą aktualizacją oprogramowania. Oznacza to więc prawdopodobnie wadę produkcyjną, którą producent będzie musiał naprawić. Możliwe, że źle wykonano połączenia ekranu z płytą główną, które puszczają po nagrzaniu się tabletu. Ale to oczywiście tylko spekulacje.

Firma już wzięła się do roboty i ogłosiła program darmowej naprawy sprzętu, który dotyczy urządzeń wyprodukowanych pomiędzy marcem i październikiem 2019 roku. Program dostępny jest na całym świecie i obejmuje egzemplarze, od których zakupu minęły maksymalnie dwa lata.

Więcej szczegółów dotyczących warunków programu, znajdziecie na stronie wsparcia koncernu.

iPad Air

Źródło

You may also like...