Apple przygotowuje zupełnie nowy sposób obsługi iPhone’a

Jeden z producentów etui sugeruje, że tegoroczny iPhone 11 wreszcie będzie obsługiwany rysikiem. Wskazuje na to zdjęcie futerałów przeznaczonych dla nowych modeli.

Być może jeszcze w tym roku całkowicie zmieni się sposób obsługi smartfonów z rodziny iPhone 11. Jeśli wierzyć doniesieniom jednego z producentów futerałów ochronnych, tegoroczne modele wreszcie zyskają obsługę rysika.

Od wielu lat sugeruje się, że smartfony amerykańskiego producenta mogłyby obsługiwać rysik. Przez dłuższy czas przeciwny był temu jednak sam Steve Jobs, który uważał, że palce użytkownika znacznie lepiej nadają się do współpracy z ekranami dotykowymi. Samsung w serii Galaxy Note pokazał jednak, że piórko może być równie użytecznym gadżetem. Szczególnie, jeśli wyposaży się je w nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Tegoroczny iPhone 11 może obsługiwać Apple Pencil

Apple używa wprawdzie rysików, które w przypadku produktów tej firmy nazywają się Apple Pencil. Są jednak stosowane wyłącznie do tabletów iPad Pro, których duże ekrany świetnie się do tego nadają. Smartfony jednak do tej pory jakoś omijała ta rewolucja, ale być może ten rok będzie inny.

iPhone 11

Witryna MobileFun zamieściła serię zdjęć nowych futerałów przygotowanych przez firmę Olixar, która od lat chroni nasze smartfony przed uszkodzeniami. Widzimy na nich etui zaprojektowane dla modelu iPhone 11 Pro, które pokazują m.in., zupełnie nowy wygląd kamery. To co jednak przyciąga naszą uwagę, to podłużne wycięcie zlokalizowane w prawej części plecków. Zdjęcie sugeruje, że tam właśnie może znaleźć się Apple Pencil.

Pamiętajmy, że w tym roku Apple przygotowuje nie dwa jak zazwyczaj, lecz aż trzy modele smartfonów. W nowej rodzinie znajdzie się więc iPhone 11, 11 Max oraz 11 Pro. Niewykluczone więc, że rysik będzie zarezerwowany dla trzeciego, najlepiej wyposażonego modelu.

iPhone 11

Oczywiście powinniśmy pamiętać, że powyższe informacje nie są potwierdzone. Z drugiej jednak strony, producenci futerałów zazwyczaj odpowiednio wcześnie poznają ostateczne wzornictwo telefonów oraz ich wymiary. W ten sposób w momencie premiery mają już gotowe etui. Jeśli więc tak znany producent jak Olixar sugeruje, że nowy iPhone będzie obsługiwał Apple Pencil, to prawdopodobnie tak właśnie będzie.

O tym przekonamy się jednak dopiero 10 września, kiedy to nowe produkty będą miały swą oficjalną premierę.

Źródło

You may also like...