iPhone 12 będzie miał słabszą baterię

Najnowsze wieści dotyczące modelu iPhone 12 nie są zbyt optymistyczne. Wynika z nich, że bateria w tegorocznym smartfonie Apple będzie mniejsza od poprzedniej generacji.

Apple zawsze szczycił się długością czasu pracy swych smartfonów, która na tle konkurencji wypadała całkiem nieźle. Sprzęt pozwala na wiele godzin oglądania filmów, grania i surfowania w sieci. Kilkanaście godzin pracy na jednym ładowaniu sprawia, że użytkownik nie musiał zbyt często ładować sprzętu.

Wielu klientów marki liczyło na to, że iPhone 12 będzie w tej kwestii jeszcze lepszy, ale mogą się rozczarować. Najnowsze wieści dostarczone przez serwis MySmartPrice sugerują bowiem, że tegoroczny sprzęt otrzyma dużo mniejszą baterię od swego poprzednika. Dla porównania iPhone 11 ma 3110 mAh akumulator, natomiast wersje Pro i Pro Max dysponują odpowiednio bateriami 3190 mAh oraz 3500 mAh. Dzięki temu mogą działać odpowiednio 11 godzin i 16 minut, 10 godzin i 24 minuty oraz 11 godzin 54 minuty.

Tymczasem nowy smartfon w podstawowej wersji będzie miał 2227 mAh baterię. Modele Max, Pro oraz Pro Max, otrzymają natomiast akumulatory o pojemnościach 2775 mAh, 2775 mAh oraz 3687 mAh. Jak widać jedynie najdroższy i najlepiej wyposażony wariant będzie miał większy akumulator. Pozostałe otrzymają natomiast zdecydowanie mniejsze baterie, co znacznie skróci czas ich pracy.

Oczywiście pamiętajmy, że powyższe informacje nie są oficjalne, więc mogą okazać się błędne. Jeśli jednak są prawdziwe, to iPhone 12 może znacznie stracić na atrakcyjności.

iPhone 12

Źródło

You may also like...