Apple naprawi wadę produkcyjną flagowego iPhone’a

Kolejny smartfon Apple został objęty programem naprawczym. Tym razem chodzi o model iPhone 8, w którym wadliwa jest płyta główna.

Apple ma ostatnio spore problemy z jakością swych produktów i co jakiś czas pojawiają się wady produkcyjne, które powodują konieczność naprawy lub wymiany sprzętu. Amerykański koncern uruchomił właśnie kolejny program naprawczy. Tym razem przeznaczony dla modelu iPhone 8, którego kupicie w tych sklepach, gdzie wadliwa okazała się płyta główna.

Firma zobowiązała się do darmowej wymiany płyty głównej, zawierającej CPU, pamięć oraz inne kluczowe podzespoły. W wyniku błędu produkcyjnego, w części urządzeń została ona uszkodzona, co powoduje nieprawidłowe działanie sprzętu. Uszkodzenie płyty może objawiać się losowymi restartami, zawieszeniami się ekranu oraz innymi problemami.

Problem dotyczy tylko modelu iPhone 8, wyprodukowanego w okresie od września 2017 do mara 2018 roku. Wadliwe egzemplarze trafiły m.in., do Australii, Chin, Indii, Hong Kongu, Japonii oraz USA. Każdy użytkownik smartfona, na tej stronie może sprawdzić numer seryjny sprzętu, by upewnić się, że kwalifikuje się on do naprawy. Jeśli tak, to firma proponuje kilka sposobów na naprawę sprzętu, których szczegóły znajdziecie pod powyższym linkiem. Przed oddaniem do serwisu warto oczywiście zarchiwizować zapisane w nim dane.

Dobrą wiadomością jest to, że wada nie jest obecna w modelu iPhone 8 Plus oraz innych urządzeniach tego koncernu.

iPhone 8

Źródło: Slashgear.com

You may also like...