iPhone dostanie zakrzywiony wyświetlacz

Zakrzywiony wyświetlacz to znak rozpoznawczy smartfonów Samsunga. Apple najwyraźniej także chce je mieć, bo jak donoszą media, rozpoczęło już prace nad tego rodzaju ekranem, który dostanie iPhone.

Od kilku dobrych la Samsung instaluje w swych smartfonach ekrany z zakrzywionymi krawędziami. Najwyraźniej klientom się to podoba, gdyż producent nadal kontynuuje wyposażanie swego sprzętu w takie wyświetlacze. Być może niebawem pojawią się one też w smartfonach firmy Apple.

Jak donosi Bloomberg, amerykański koncern pracuje nad dwiema zupełnie nowymi technologiami, przeznaczonymi do przyszłych generacji smartfonów. Pierwszą z nich jest bezdotykowy system sterowania gestami. Drugim natomiast ekrany z zakrzywionymi krawędziami. Zdaniem dziennikarzy obie technologie są na razie na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc nie trafią na rynek wcześniej jak za kilka lat.

Rozwiązania te zapowiadają się jednak bardzo ciekawie, szczególnie bezdotykowe sterowanie gestami. Wprawdzie zbyt wiele na temat tej technologii nie wiadomo, jednak z pierwszych informacji wynika, że system ma być podobny w działaniu do obecnie używanej technologii 3D Touch. Użytkownik zbliżając palec do wyświetlacza, uzyska dzięki temu określoną interakcję.

Powyższa technologia także nie jest nowością, gdyż podobne rozwiązanie miał już na pokładzie Samsung Galaxy S4. Funkcja nazywa się Air Gesture i pozwala przewijać strony oraz przesuwać zdjęcia, poprzez ruch palca tuż nad wyświetlaczem, bez konieczności jego dotykania. Technologia firmy z Cupertino z pewnością będzie jednak bardziej zaawansowana.

iPhone

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...