Xiao Ai chińskim rywalem dla Siri i Alexy

Xiaomi zaprezentowało własnego cyfrowego asystenta o nazwie Xiao Ai. Technologia zaimplementowana do urządzeń mobilnych, ma być bezpośrednim rywalem dla Siri, Cortany, Google Assistant, Bixby i Alexy.

Rynek cyfrowych asystentów rozwija się w szaleńczym tempie i coraz więcej firm wprowadza do użytku własnego pomocnika. Do tej pory mogliśmy korzystać z takich narzędzi jak Alexa, Siri, Cortana, Google Assistant, a od niedawna także Bixby należącego do Samsunga. Wkrótce jednak pojawi się kolejny pomocnik, którego tym razem oferuje firma Xiaomi.

Chiński koncern zaprezentował nam własnego asystenta o nazwie Xiao Ai. Technologia tak naprawdę nie jest nowa, gdyż miała swą premierę w zeszłym roku, lecz dotąd była dostępna tylko jako wyposażenie inteligentnego głośnika. Teraz jednak będą mogli z niej korzystać posiadacze smartfonów, a konkretnie mówiąc modelu Mi Mix 2S. Sprzęt wszedł kilka dni temu do sprzedaży i wzbudza duże zainteresowanie klientów.

Na razie producent zintegrował asystenta tylko z tym modelem. Ale w planach jest także udostępnienie go także dla innych telefonów, wraz z kolejną aktualizacją nakładki interfejsu MIUI. Asystent potrafi odtwarzać muzykę, sprawdzać pogodę, kontrolować inteligentne urządzenia domowe oraz tłumaczyć teksty z obcych języków. Od Siri czy Alexy różni się głębszą integracją z urządzeniami Xiaomi, takimi jak zrobotyzowane odkurzacze oraz wsparciem komunikatora WeChat.

Póki co Xiao Ai będzie spotykany tylko na azjatyckich rynkach i nie wiadomo czy producent stworzy także wersję przeznaczoną dla użytkowników z państw zachodnich.

Xiao Ai

Źródło: YouTube.com

You may also like...