iPhone na razie bez ekranu AMOLED

Największą przewagą smartfonów Samsunga nad iPhone’ami są rewelacyjne ekrany w technologii AMOLED. Eksperci uważają jednak, że sprzęt firmy z Cupertino na razie nie może liczyć na wyświetlacze w tej technologii.

Wprawdzie instalowane w iPhone’ach ekrany Retina oferują obraz niezłej jakości, to nie mogą się one jednak równać z technologią AMOLED, którą wykorzystuje m.in. Samsung. Tego typu wyświetlacze mają lepszy, wyraźniejszy obraz oraz nasycenie barw, więc pojawiły się spekulacje, że w kolejnym modelu iPhone’a, Apple może zastosować właśnie taki ekran.

Ming-Chi Kuo, analityk z KGI Securities uważa jednak, że na razie jest na to jeszcze zbyt wcześnie. Specjalista sądzi, że Apple przez kolejne trzy lata będzie się trzymało dotychczas używanej technologii i być może dopiero po tym okresie zdecyduje się wprowadzić zmiany. Kuo wyjaśnia, że kalifornijska firma nie może na razie postąpić inaczej, ponieważ jej największy partner jakim jest chiński Foxconn, zainwestował pieniądze w nową fabrykę wyświetlaczy, która zacznie działać już w 2018 roku. Apple po prostu nie ma innego wyjścia i musi trzymać się technologii LCD.

Zobacz najtańsze smartfony

Oczywiście wszystko może się zdarzyć, ale raczej nie powinniśmy liczyć na tak rewolucyjną zmianę.

Źródło: Macrumors.com

You may also like...