iPhone X z najlepszym wyświetlaczem na rynku

DisplayMate przetestowało wyświetlacz nowego smartfona Apple. Specjaliści twierdzą, że iPhone X ma najlepszy ekran ze wszystkich urządzeń mobilnych.

Ekrany w smartfonach Apple wprawdzie przez długi czas nie oferowały rozdzielczości Full HD, ale jeśli chodzi o jakość obrazu, to trudno im było dorównać. Sytuację zmieniło pojawienie się na rynku paneli OLED słynących z wyjątkowej jakości. Ale iPhone również taki dostał i znowu zakasował konkurencję.

iPhone X kilka dni temu trafił do sprzedaży i można go kupić również w naszych sklepach. Siłą rzeczy musiał więc trafić w ręce specjalistów z DisplayMate, którzy przetestowali jego wyświetlacz. Eksperci byli pod wrażeniem panelu opracowanego przez Samsunga, jego odwzorowania barw oraz poziomu jasności.

Jasność nie jest jednak stała na całej powierzchni panelu OLED. W przypadku tego smartfona wynosi ona średnio 634 nity. Najwyższa jest na ekranie głównym i osiąga wartość 726 nitów, a na niektórych obszarach panelu skacze nawet do 809 nitów. Dla porównania Samsung Galaxy Note 8 ma średnią jasność 560 nitów, choć miejscami osiąga ona aż 1240 nitów.

Wysokiej jakości obraz nie jest tylko zasługą inżynierów Samsung Display. DisplayMate doceniło także opracowany przez Apple system kalibracji ekranu.

Z pełną treścią recenzji smartfona przygotowanej przez specjalistów, zapoznacie się na tej stronie.

iPhone X

Źródło: Displaymate.com

You may also like...