iTunes Radio wystartuje 18 września

Kilka tygodni temu informowałem, że Apple szykuje się do uruchomienia nowej usługi zwanej iTunes Radio, która jako że iPhony nie posiadają własnego radia, ma na celu zapewniać ich posiadaczom dostęp do rozgłośni radiowych. Teraz wiadomo już kiedy usługa oficjalnie startuje.

Apple potwierdziło właśnie datę startu iTunes Radio, który został zaplanowany na 18 września bieżącego roku. Premiera usługi odbędzie się równolegle z debiutem iOS7, najnowszej wersji systemu operacyjnego dla smartfonów i tabletów kalifornijskiego koncernu.

iTunes Radio dostępne będzie nie tylko z urządzeń na systemie iOS, lecz również z Maca oraz Windowsa. Jak już wspominałem, darmowa wersja serwisu będzie finansowana z reklam. W planach są trzy różne rodzaje reklam, dzięki którym odsłuch kanałów radiowych ma być darmowy. Pierwsza z nich to odtwarzanie reklam co każde 15 minut. Druga to wrzucana co godzinę wideo reklama, natomiast trzeci rodzaj to coś określanego mianem interaktywnej reklamy, emitowanej na całym wyświetlaczu.

Jeśli natomiast nie życzymy sobie reklam, przyjemność ich usunięcia będzie nas kosztować 24,99 USD rocznie. To znacznie taniej, niż w przypadku Pandory, która rocznie kosztuje 36 dolarów. Jeśli iTunes Radio będzie równie funkcjonalne, może jej odebrać sporo słuchaczy.

Źródło: Apple.com

You may also like...