Keystone rewolucją na rynku mechanicznych klawiatur
Firma Input Club pracuje nad technologią o nazwie Keystone, która zrewolucjonizuje mechaniczne klawiatury. To zupełnie nowy system przełączników dający dużo większe możliwości.
Mechaniczne klawiatury to jeden z najlepszych wynalazków ostatnich lat, jakie pojawiły się w branży komputerowej. Ich największą zaletą jest szybkość działania, precyzja oraz naturalnie trwałość. Nowoczesne wytrzymują dziesiątki milionów kliknięć, więc teoretycznie taki sprzęt będzie działał przez wiele lat. Tymczasem klasyczne membranówki zazwyczaj wytrzymują najwyżej rok i mówię to z własnego doświadczenia.
Stosowana przez producentów mechaników technologia, nie zmieniła się jednak od dłuższego czasu, więc prawdziwą rewolucją może być to co proponuje firma Input Club. Startup zaprezentował projekt o nazwie Keystone, który wykorzystuje przełączniki znane jako Efekt Halla. Zamiast metalowych styków, znajdują się w nich magnesy.
Typowe przełączniki rejestrują wciśnięcie klawisza gdy dojdzie do kontaktu. Nie ma więc znaczenia z jaką siłą wciśniemy przycisk, dopóki dochodzi do kontaktu styków. W przełącznikach z Efektem Halla jest zupełnie inaczej. W zależności od siły wciśnięcia uzyskujemy inny efekt.
Do czego można to wykorzystać? Na przykład podczas pisania, regulacja siły wciśnięcia klawisza pozwoli nam używać dużych lub małych liter, więc nie trzeba do tego celu używać Shifta. Szersze pole do popisu będą jednak mieli gracze, w których różna siła nacisku może np., zmienić prędkość poruszania się naszego bohatera przełączając z chodu na bieg.
Tak wygląda teoria, natomiast jak to wyjdzie w praktyce, czas pokaże. Konstruktorzy zebrali już na Kickstarterze fundusze potrzebne do realizacji tego projektu. Zapewniają, że gotowa klawiatura pojawi się w sprzedaży już w lutym przyszłego roku. Już teraz możemy ją zamówić. Za 149 dolarów dostaniemy wersję z 87-klawiszami oraz podświetleniem RGB. Za model 108-klawiszowy zapłacimy 179 dolarów.
Więcej informacji na temat nowej technologii uzyskacie na stronie projektu.
Źródło: Kickstarter.com
Technogadżet w liczbach