Klawiatura Google zainstalowana 500 mln razy

SwiftKey może i ma spore grono użytkowników, ale i tak nie dorównuje popularnością ekranowej klawiaturze Google. Internetowy gigant pochwalił się właśnie, że jej aplikacja została zainstalowana na 500 mln urządzeń.

Liczba ekranowych klawiatur dostępnych dla systemu Android jest całkiem spora, a jedną z najpopularniejszych jest SwiftKey. Okazuje się jednak, że znacznie popularniejszą aplikacją jest klawiatura Google o nazwie Gboard.Internetowy koncern poinformował właśnie, że od momentu premiery, klawiaturę zainstalowano na ponad 500 mln urządzeń mobilnych. Jej popularność nie powinna być jednak zaskoczeniem, gdyż najnowsza wersja to prawdziwy kombajn oferujący swym użytkownikom wiele przydatnych funkcji, ułatwiających pisanie.Gboard jest nie tylko szybka i niezawodna, ale też ma pisanie gestami, pisanie głosowe (dyktowanie tekstu), a ponadto ma wbudowaną wyszukiwarkę Google. Nie trzeba więc przełączać się pomiędzy aplikacjami, gdyż można wyszukiwać i udostępniać wyniki bezpośrednio z klawiatury.

Aplikacja ma również wyszukiwanie i udostępnianie GIF’ów oraz pisanie w wielu językach w tym samym czasie. Gboard będzie wówczas stosować autokorektę i podpowiedzi we wszystkich językach, które mamy włączone. Nie zapominano o popularnych w ostatnim czasie emotikonach.

Gboard znajdziecie w sklepie Google Play Store. Aplikacja jest oczywiście darmowa.

Źródło: Play.google.com

You may also like...