Kodak Ektra zadebiutuje już w piątek

Pamiętacie jeszcze najnowszy smartfon firmy Kodak, zaprezentowany kilka miesięcy temu. Już w najbliższy piątek będzie można go wypróbować, gdyż w tym dniu urządzenie trafi do sprzedaży.

Kodak to firma znana przede wszystkim z całkiem niezłych aparatów fotograficznych, jednak od kilku lat próbuje także zaistnieć na rynku smartfonów. Wysiłki te były na razie mało udane, ale może teraz będzie inaczej, gdyż za kilka dni do sprzedaży wejdzie najnowszy Kodak Ektra.Premierę tego modelu zaplanowano na 9 grudnia, a więc w najbliższy piątek, zaś produkt nawiązuje nazwą do jednego z modeli aparatu Kodaka wyprodukowanego w 1941 roku.

Jego specyfikacja techniczna nie jest może oszałamiająca, ale też nie jest to niskobudżetowy model, których ostatnio pojawia się coraz więcej. Smartfon posiada 5″ ekran Full HD, a jego sercem jest procesor MediaTek Helio X20 połączony z 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej.

Wrażenie robi natomiast 21 Mpix aparat fotograficzny wyposażony w soczewkę f/2.0 oraz optyczną stabilizację obrazu, jak również autofokus z detekcją fazy. Nagrywa on również wideo w 4K. Z przodu natomiast znajduje się 13 Mpix kamera przeznaczona do selfie oraz wideorozmów, zaś energii do pracy dostarcza 3000 mAh bateria.Kodak Ektra dostępny będzie najpierw w Niemczech, a nieco później trafi na pozostałe rynki europejskie. Jego cenę ustalono na 499 euro.

Źródło: ubergizmo.com

You may also like...