Kolejne firmy stawiają na bezprzewodowe ładowanie smartfonów

Wygląda na to, że w przyszłości całkowicie pozbędziemy się ładowarek, zaś nasze smartfony będziemy ładować wyłącznie drogą bezprzewodową, ponieważ ta technologia zdobywa wsparcie kolejnych firm.

HTC, Samsung oraz LG dołączają do grupy Power Matters Alliance, promującej technologię bezprzewodowego ładowania urządzeń i zapowiadają na przyszły rok wprowadzenie na rynek kilku produktów, które będą ją wspierać. Tym samym Power Matters Alliance rośnie w siłę, ponieważ w grupie mamy już takie koncerny, jak AT&T, Google, Blackberry, NEC, Texas Instruments oraz ZTE.

Organizacja ma na celu ujednolicenie standardów ładowania, a także instalację 1500 darmowych ładowarek w kawiarniach sieci Starbucks, na lotniskach oraz w innych lokalizacjach na całym świecie, w których klient mógłby przysiąść na chwilę i naładować swój telefon.

Źródło: BGR.com

You may also like...

1 Response

  1. dsfsdf4w pisze:

    Należy nadmienić, że ładowanie mogłoby się odbywać tylko w odległości max kilku centymetrów od takiej ładowarki. Przesył energii na większe odległości byłby zbyt kosztowny i raczej trudno wykonalny. Łatwiejsze by było ujednolicenie wszystkich gniazd ładowarek we wszystkich telefonach. Idiotyzm..