Znany youtuber stworzył peceta wbudowanego w komputerową mysz

YouTuber Electronic Grenade pokazał nam jak miniaturyzacja może być przydatna w naszym życiu. Udało mu się stworzyć komputer umieszczony w zwykłej myszce.

Pierwsze komputery miały rozmiary całych pomieszczeń i raczej ciężko byłoby używać ich w domu. Obecnie pecety są znacznie mniejsze, choć wciąż mają jeszcze całkiem spore rozmiary i znalezienie miejsca dla obudowy może czasem stanowić problem. Na szczęście postęp technologiczny umożliwia miniaturyzację i sprawia, że w pełni funkcjonalny komputer praktycznie zmieści się w naszej dłoni.

Udowodnił to youtuber Electronic Grenade, który na swym kanale pokazał jak można zmieścić peceta do komputerowej myszki. I nie mówimy tu o komputerach typu mini-PC, które do pracy wymagają zewnętrznego monitora oraz klawiatury i myszki. Dzieło youtubera posiada bowiem własny wyświetlacz oraz klawiaturę przeznaczoną do wprowadzania znaków.

Wynalazca przyznaje, że początkowy plan zakładał wykorzystanie Raspberry Pi i upchnięcie go w obudowie typowej myszki. Szybko okazało się jednak, że nie da się go zrealizować z powodu zbyt małej ilości wolnego miejsca. Za pomocą drukarki 3D, stworzył więc większą obudowę myszki, która była w stanie pomieścić wszystkie podzespoły. Dodatkowo podpiął do niej niewielki wyświetlacz, zaś z boku znajduje się równie mała klawiatura, którą można schować w podstawie. Co ciekawe, kursor myszki widoczny na ekranie, przemieszcza się wraz z ruchem całego komputera, więc nie potrzeba podpinać żadnych zewnętrznych urządzeń wskazujących.

Projekt nie jest może zbyt praktyczny, a praca na takim sprzęcie z pewnością nie należy do wygodnych. Liczy się sam pomysł, a ten jest bez wątpienia niezwykle oryginalny.

komputer

Źródło: YouTube.com

You may also like...