Elektryczna latająca taksówka VoloConnect zakończyła pierwszy lot testowy

Niemiecka firma Volocopter poinformowała o zakończeniu pierwszego testowego lotu swej elektrycznej, latającej taksówki VoloConnect. Pojazd wejdzie do użytku w 2026 roku.

Nasze ulice stają się coraz bardziej zakorkowane co sprawia, że dojazdy do pracy trwają coraz dłużej. W wielu miastach kierowcy spędzają w korkach czasem nawet kilkadziesiąt minut dziennie, tracąc w ten sposób cenny czas. Być może wkrótce uda się ten problem rozwiązać, przesiadając się na transport powietrzny. Coraz więcej firm pracuje bowiem nad latającymi taksówkami, a jedną z nich jest niemiecka firma Volocopter.

Jej inżynierowie od paru lat pracują nad zupełnie nowym pojazdem latającym VoloConnect, zasilanym energią elektryczną. Konstrukcja mogąca zabrać na pokład czterech pasażerów, niedawno wykonała pierwszy testowy lot, który trwał 134 sekundy. Sprawdzono podczas niego aerodynamikę oraz wydajność jednostki w rzeczywistych warunkach. Nie był to jednak dziewiczy lot, gdyż dotychczas pojazd wykonał już trzy takie loty.

Osiągi VoloConnect nie są może zbyt imponujące, gdyż zasięg pojazdu wynosi zaledwie 96 km, natomiast maksymalna prędkość to około 250 km/h. Nie zaprojektowano go jednak do długich podróży, lecz krótkich lotów do obszarów leżących poza głównymi ośrodkami miejskimi. Maszyna ma przy tym działać w pełni autonomicznie, więc nie trzeba wcale pilota do sterowania.

Volocopter ma nadzieję, że VoloConnect wejdzie do powszechnego użytku już w 2026 roku.

VoloConnect

Źródło

You may also like...