LeTV S1 Pro budżetowym klonem iPhona 14 Pro Max

W Chinach pojawił się nowy klon iPhona 14 Pro Max, który nazywa się LeTV S1 Pro. Wygląda bardzo podobnie do oryginału, jednak kosztuje tylko ułamek jego ceny.

Producenci smartfonów nie od dziś “inspirują się” sprzętem Apple, wprowadzając na rynek urządzenia łudząco podobne do nowych iPhone’ów. Mimo upływu lat ten proceder wciąż jest kontynuowany i co jakiś czas pojawiają się w sprzedaży klony produktów firmy z Cupertino. Jednym z najnowszych jest LeTV S1 Pro, który zadebiutował właśnie w Chinach.

Jak widać na zdjęciu pochodzącym od producenta, chiński klon wygląda z zewnątrz praktycznie identycznie jak iPhone 14 Pro Max. Ma więc taką samą konstrukcję tylnego aparatu wraz z rozmieszczeniem poszczególnych soczewek. Natomiast przednią kamerę umieszczoną w wycięciu przypominającym pigułkę.

Widać jednak, że nie jest to zastosowany przez Apple ekran Dynamic Island. Ten jest nieznacznie mniejszy, gdyż ma 6,5″, zamiast 6,7″ jak w oryginalnym sprzęcie. Inne są rzecz jasna także parametry techniczne, gdyż jak można się domyśleć, nie jest to panel Super Retina XDR OLED. Ekran z matrycą LCD ma rozdzielczość zaledwie HD+ oraz 60 Hz odświeżanie obrazu.

LeTV S1 Pro
Źródło: LeTV

Pod maską nie znajdziemy naturalnie procesora A16 Bionic. Zamiast niego znajduje się tam Unisoc T5710, który współpracuje z 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej. Zamontowano w nim także baterię o pojemności 5000 mAh, ładowaną za pomocą portu USB-C.

LeTV S1 Pro rzecz jasna nie kosztuje tyle ile sprzęt Apple, lecz znacznie mniej. Zamiast ponad 7 tys. zł, trzeba za niego zapłacić 899 juanów, czyli w przeliczeniu na złotówki 575 zł. Oczywiście klon iPhone’a nie oferuje nawet w przybliżeniu takich funkcji jak oryginał. Jeśli ktoś chce mieć budżetowy smartfon wyglądający jak sprzęt Apple, to może go kupić na stronie JD.com.

You may also like...