Wymiana baterii w LG G8 ThinQ nie będzie tania. Nie zrobimy tego sami

Właściciel kanału JerryRigEveyrthing przyjrzał się konstrukcji nowego flagowca LG G8 ThinQ. Odkrył, że samodzielna wymiana baterii w tym modelu nie jest możliwa.

Smartfony nie są sprzętem szczególnie trwałym, więc po jakimś czasie ulegają awarii i trzeba je naprawić. Prędzej czy później trzeba też wymienić baterię, która całkowicie się zużywa i nie zapewnia już tak długiego działania telefonu jak na początku.

Wówczas musimy liczyć się ze sporymi kosztami, gdyż urządzenie należy oddać do serwisu, który zajmie się tym zadaniem. W większości modeli niektóre elementy możemy jednak wymienić samodzielnie, a dotyczy to również baterii. Pozwala nam to zaoszczędzić niemało pieniędzy, więc wiele osób z tego korzysta.

Najłatwiej wymienia się zużytą baterię. Ale jak się okazuje, niektóre modele zaprojektowano w taki sposób, by nie dało się tego samodzielnie zrobić. Takiej wymiany nie przeprowadzimy samodzielnie w najnowszym modelu LG G8 ThinQ, co zaprezentował Zack Nelson. Znany youtuber rozebrał telefon by przyjrzeć się jego konstrukcji.

Odkrył, że bateria zamontowana w tym telefonie jest całkowicie wklejona i nie da się jej samodzielnie usunąć. Próba samodzielnego wyjęcia ogniwa skończy się jego wygięciem oraz zniszczeniem , co może doprowadzić do pożaru. Wymiana akumulatora będzie więc wymagała dostarczenia sprzętu do serwisu, co oczywiście wiąże się ze sporym wydatkiem.

Bateria w LG G8 ThinQ jest w zasadzie jedynym problemem, gdyż demontaż pozostałych podzespołów nie jest już szczególnie trudny. Telefon ma bowiem modularną konstrukcję, więc wymiana uszkodzonych części nie powinna stanowić wyzwania.

LG G8 ThinQ

Źródło: YouTube.com

You may also like...