LG chce nam zapewnić więcej kamer do selfie

LG opatentowało niezwykły smartfon wyposażony w trzy kamery do selfie. Firma umieściła je w nieco szerszym notchu zintegrowanym z wyświetlaczem.

Całkiem niedawno producenci urządzeń mobilnych rozpoczęli kolejny wyścig zbrojeń, który tym razem skupia się na kamerach. Wiele firm zwiększa liczbę instalowanych aparatów, przy czym nie tylko z tyłu, ale również z przodu. Jedną z nich jest Samsung, który flagowego Galaxy S10 Plus wyposażył w dwa przednie aparaty.

LG uważa jednak, że to za mało i planuje w przyszłości wyposażać smartfony w trzy kamery do selfie. Wskazuje na to najnowszy patent koreańskiego koncernu, który pojawił się właśnie w sieci. Na dołączonym do niego szkicu możemy zobaczyć urządzenie z nieco szerszym notchem, w którego wkomponowano trzy obiektywy.

Ich dokładnej specyfikacji patent nie ujawnia, gdyż jest to na razie tylko zabezpieczenie pomysłu, nie zaś zapowiedź nadchodzącego urządzenia. Możemy natomiast domyślać się, że pierwszy z obiektywów będzie standardowy, drugi szerokokątny, zaś trzeci może być sensorem ToF. Ostatnio ten element wyposażenia spotykany jest coraz częściej. Producenci sprzętu mobilnego stawiają bowiem na technologie AR, do których jest wykorzystywany.

Oprócz potrójnych kamer z przodu i z tyłu, diagramy pokazują nam również oddzielne przyciski regulacji głośności oraz klawisz aktywacji Asystenta Google. Na prawej krawędzi umieszczono natomiast przycisk włącznika oraz tackę przeznaczoną na kartę SIM i microSD. Nie ma natomiast gniazda słuchawkowego, a więc do słuchania muzyki potrzebne będą słuchawki bezprzewodowe.

Patent nie oznacza oczywiście, że LG wykorzysta pomysł w komercyjnym produkcie. Biorąc jednak pod uwagę ilu producentów zwiększa liczbę kamer w swym sprzęcie, nie można niczego wykluczyć, że w kolejnym modelu pojawią się kamery do selfie.

kamery do selfie

Źródło: Tigermobiles.com

You may also like...