LG pracuje nad nowym tabletem. Wkrótce poznamy jego specyfikację

Najnowsze dokumenty Wi-Fi Alliance i Bluetooth SIG ujawniły, że LG projektuje zupełnie nowy tablet. Jego premiera może odbyć się podczas CES 2019.

Jeszcze kilka lat temu rynek tabletów był niezwykle bogaty i producenci co chwila wprowadzali do sprzedaży nowe modele. Obecnie zapowiedź nowego modelu jest coraz rzadszym wydarzeniem, choć nie oznacza to, że producenci całkowicie porzucili ten sektor rynku. Już wkrótce powinniśmy bowiem poznać szczegóły techniczne nowego tabletu firmy LG.

Sprzęt pojawił się w dokumentach Wi-Fi Alliance i Bluetooth SIG, gdzie przechodzi proces certyfikowania. Nowy model jest w nich określany jako LG-V426, a dokumenty wspominają o obsłudze standardów Bluetooth 4.2 i Wi-Fi 802.11 a/b/g/n. To mogłoby sugerować, że jego sercem będzie jakiś starszy model procesora. Nowocześniejsze wspierałyby bowiem Bluetooth 5.0 i nowsze wersje standardu WiFi. To oznaczałoby też, że nie będzie to topowy model, lecz sprzęt z niższej półki. Dokumenty potwierdzają także obecność Androida 8.0 Oreo, ale to nie powinno być dużym zaskoczeniem. LG dopiero zaczyna aktualizować swój sprzęt do Androida Pie. Jeśli więc tablet trafi do sklepów na początku roku, to na nowy system będzie jeszcze zbyt wcześnie. Na pewno dostanie jednak aktualizację do najnowszej wersji.

Póki co wiemy jedynie tyle, że nowy tablet powstanie. Jest jednak szansa, że producent pokaże go podczas targów CES 2019, a wówczas poznamy wszystkie szczegóły techniczne.

tablet

Źródło: Mysmartprice.com

You may also like...