Londyn oferuje darmowy internet dla mieszkańców

Dzięki wysiłkom władz miasta, Londyn stał się drugim na świecie miastem, oferującym swym mieszkańcom darmowy internet gigabitowy.

Londyn jest miastem turystycznym, które przyciąga ludzi z całego świata, pragnących zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Osoby te robią zdjęcia i kręcą wideo, które następnie chcieliby wrzucić do mediów społecznościowych. Potrzebują do tego szybkiego połączenia z internetem. A dzięki firmie InLinkUK, nie jest to już problemem.

W zeszłym roku, na ulicach Nowego Jorku stanęły specjalne kioski oferujące darmowy internet o prędkości aż 1 Gbps. Teraz takie same kioski pojawiły się również w Londynie i stanęły na ulicy Camden High Street.

Ich właścicielem jest InLinkUK, zaś wspominane kioski zapewniają nie tylko szybki internet. Oferują też darmowe połączenia telefoniczne, ładowanie urządzeń przenośnych, mapę miasta, a także prognozę pogody oraz lokalne serwisy. W przyszłości ich możliwości zostaną rozszerzone m.in., o sensory mierzące temperaturę, natężenie ruchu, a także poziom zanieczyszczeń powietrza.

W Nowym Jorku takich kiosków jest już 900 i w najbliższych latach dojdzie kilka tysięcy kolejnych. W Londynie na razie obecne są na jednej z głównych miast, ale do przyszłego roku ich liczba powinna wzrosnąć.

darmowy internet

Źródło: Inlinkuk.com

You may also like...