MacBook Pro sprawia kolejne problemy techniczne

Klienci Apple mają kolejny powód do niezadowolenia z produkowanego przez firmę sprzętu. Tym razem problemy sprawia najnowszy MacBook Pro, w którym źródłem kłopotów jest układ T2.

Apple w ostatnim czasie ma coraz większe problemy wizerunkowe związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem sprzętu. Wystarczy przypomnieć chociażby wyginające się obudowy smartfonów oraz spowolnienie ich działania z powodu startych baterii. Od wad nie są wolne również komputery amerykańskiej firmy, w których masowo psuły się klawiatury.

Wygląda na to, że pasmo kłopotów nadal się nie skończyło, gdyż do grupy narzekających na produkty Apple, dołączyli posiadacze najnowszych laptopów. Tegoroczny MacBook Pro atakuje bowiem użytkowników odpowiednikiem bluescreenów znanych doskonale użytkownikom Windowsa.

Problem jest prawdopodobnie związany z zupełnie nowym chipem T2, który znalazł się w tych komputerach. Jest to specjalnie zaprojektowany układ, którego zadaniem jest zwiększenie ochrony zapewnianej danym użytkownika. Na razie nie potwierdzono jeszcze oficjalnie, że T2 powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie komputera, ale jest to całkiem możliwe. Jeden z użytkowników wyłączył bowiem ten układ, co spowodowało ustanie problemów.

Apple pracuje już ponoć nad łatką, która powinna pozbyć się problemów i zapewne udostępni ją użytkownikom w najbliższym czasie.

MacBook Pro

Źródło: Digitaltrends.com

You may also like...