Mercedes-Benz zmienia swe auta w jeżdżącą salę koncertową

Mercedes-Benz ogłosił wyposażenie systemów audio swych pojazdów w obsługę technologii Dolby Atmos. Zapewni to pasażerom znacznie głębsze wrażenia słuchowe podczas podróży.

Producenci aut, szczególnie topowych modeli, już od dawna oferują swym klientom high-endowy sprzęt audio gwarantujący doskonałe brzmienie. Zestawy kilkunastu wysokiej klasy głośników i wzmacniaczy zmieniają kabinę pojazdu w salę koncertową, pozwalając cieszyć się brzmieniem niczym w filharmonii.

Mercedes-Benz z technologią Dolby Atmos

Mercedes-Benz zamierza jednak iść w tej materii znacznie dalej. Niemiecka marka właśnie zapowiedziała wyposażenie systemów audio w swych pojazdach, w obsługę technologii Dolby Atmos. To rozwiązanie stosowane w wysokiej klasy kinach oraz domowych systemach audio, które otacza widza dźwiękiem z każdej strony. Dociera on do jego uszu nie tylko z przodu oraz boków, ale również z góry i z dołu.

Mercedes zaoferuje Dolby Atmos we flagowych limuzynach klasy S, gdzie będzie zintegrowany z opcjonalnymi systemami Burmester 4D oraz 3D. Pojawi się również na pokładzie luksusowych modeli Mercedes-Maybach. System ma składać się z imponującej liczby 31 głośników w tym sześciu głośników 3D, które będą emitowały dźwięk znad głowy kierowcy i pasażerów. System dostanie także osiem przetworników dźwięku oraz ogromny 18,5-litrowy. Pojawią się one w fotelach, aby podczas jazdy zapewnić jeszcze bardziej wciągającą scenę dźwięku. W każdym fotelu producent zamontuje parę przetworników oraz dwa wzmacniacze o mocy 1750 W.

Dolby Atmos Music zapewni pasażerom bardziej wciągające wrażenia dźwiękowe przy jednoczesnym dodaniu przestrzeni, czystości i głębi do każdego rodzaju muzyki odtwarzanej przez system. Technologia pozwala twórcom umieszczać elementy i obiekty audio w trójwymiarowym polu dźwiękowym, zapewniając wrażenia muzyczne, które wykraczają daleko poza możliwości systemu stereo.

31 głośników i potężne wzmacniacze

Najpierw technologia trafi do Maybacha i będzie dostępna w tych autach już latem przyszłego roku. Wkrótce potem pojawi się także w innych modelach niemieckiej marki. W tym także w nowym Mercedesie klasy S z systemem Mercedes MBUX.

Mercedes podkreśla, że jest jednym z pierwszych na świece producentów samochodów luksusowych, który zintegrował technologię Dolby Atmos ze swoimi pojazdami.

Mercedes-Benz

Źródło

You may also like...