Microsoft Edge na iOS wyszuka informacje na podstawie zdjęcia

Microsoft wprowadził nowe funkcje do bety przeglądarki Microsoft Edge w wersji na iOS. Opcja pozwala uzyskać informacje na temat przedmiotu, na który skierujemy kamerę.

Czy kiedykolwiek spodobał się Wam widziany przedmiot i chcielibyście uzyskać na jego temat więcej informacji. Teraz jest to możliwe, wystarczy tylko posiadać iPhone’a oraz przeglądarkę Microsoft Edge, którą wzbogacono właśnie o funkcję Visual Search.

Visual Search pojawiło się właśnie w becie przeglądarki Microsoftu i mówiąc w wielkim uproszczeniu, pozwala wyszukać informacje na podstawie zdjęcia. Wystarczy tylko skierować obiektyw kamery na jakiś obiekt i zrobić jego fotkę i wkleić ją do przeglądarki. Ta następnie wyszuka nam informacje na jego temat. Opcja ta została niedawno udostępniona dla Androida, a teraz testowana jest także na platformie Apple. Funkcja działa w oparciu o sztuczną inteligencję. Specjalne algorytmy rozpoznają obiekt uwieczniony na fotografii, a następnie go klasyfikują i wyszukują informacje z nim związane.

To tyko jedna z opcji wprowadzonych w becie nowej przeglądarki, gdyż jest ich znacznie więcej. Kolejna funkcja skierowana jest przede wszystkim do szkół i zapewnia dostęp z domu do stron w intranecie, a także umożliwia podejrzenie aktywności mobilnej przeglądarki na linii czasu Windowsa 10.

Wszystkie te opcje można wypróbować za pośrednictwem Apple TestFlight, a jak to wszystko wygląda, opisuje dokładnie poniższe wideo.

Microsoft Edge

Źródło: Imore.com

You may also like...