Microsoft wprowadzi własny manager haseł

Microsoft zapowiedział wprowadzenie do użytku własnego managera haseł, który ułatwi ich wpisywanie. Narzędzie umożliwi także przeniesienie haseł z innych tego typu aplikacji.

Każdy z nas korzysta z dziesiątek różnego rodzaju usług internetowych, do których dostęp musi być chroniony za pomocą hasła. Oznacza to konieczność zapamiętania masy różnych haseł, więc ich wprowadzanie nie jest zbyt wygodne. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele managerów haseł, które zrobią to za nas, znacznie ułatwiając logowanie.

Takie narzędzia oferuje np., Chrome, zaś Apple ma w swej ofercie iCloud Keychain, a teraz podobny gadżet zaoferuje użytkownikom również Microsoft. Nowy manager haseł będzie oferował dokładnie to samo co narzędzia rywali, automatycznie wypełniając pole wpisywanego hasła. Koncern zapewnia również, że umożliwi wygodne przeniesienie haseł z innych managerów oraz przeglądarki Chrome.

To fajnie, że koncern z Redmond oferuje użytkownikom takie rozwiązania, tylko szkoda że wprowadza je tak późno. Jeśli ktoś używa konkurencyjnych narzędzi, to raczej nie będzie widział sensu korzystania z tego oferowanego przez Microsoft.

Z drugiej jednak strony, jeśli używamy należącej do koncernu aplikacji Authenticator, to wówczas nowe narzędzie może stać się użyteczne.

Microsoft

Źródło

You may also like...