Mieszkańcy Hong Kongu uzależnieni od swych telefonów

Wiele osób nie może w dzisiejszych czasach żyć bez smartfona, szczególnie jeśli zajmuje się działalnością wymagającą bycia w stałym kontakcie ze światem. Jednak mieszkańcy Hong Kongu wydają się być całkowicie uzależnieni od komórek.

Pekińska gazeta Ta Kung Pao, opublikowała raport przygotowany przez Hong Kong Research Association, z którego wynika, że mieszkańcy Hong Kongu są bez wątpienia uzależnieni od telefonów. HKRA przebadała 1,100 osób i okazało się, że aż 53 procent respondentów obawia się rozdzielenia ze swym smartfonem. Ci sami ankietowani odpowiedzieli, że czują niepokój gdy zostawią telefon w domu i wówczas cierpią z powodu jego braku.

A do czego mieszkańcy Hong Kongu najchętniej używają swych telefonów? Do grania oraz wysyłania wiadomości tekstowych. Z raportu wynika, że aż 80 procent badanych, każdego dnia spędza około godziny na zabawie grami wideo.

Takie uzależnienie od telefonu może być bardzo poważnym zagrożeniem. Wystarczy wyobrazić sobie np. awarię nadajników i wówczas wszyscy uzależnieni biegają w panice po mieście, nie mogąc korzystać ze sprzętu.

Źródło: Games.qq.com

You may also like...