Mobilne płatności z PayPala jeszcze wygodniejsze

By dokonać mobilnej płatności z PayPala, musimy sięgnąć po naszego smartfona, uruchomić odpowiednią aplikację i dopiero wtedy finalizujemy transakcję. Uproszczeniem mobilnych płatności jest Beacon.

Jest to opracowane przez PayPala urządzenie, które drogą bezprzewodową łączy się z aplikacją do mobilnych płatności, pozwalając zapłacić za towar bez potrzeby sięgania do kieszeni po smartfona.

Nie jest to jednak gadżet dla indywidualnych użytkowników, lecz dla właścicieli sklepów realizujących mobilne płatności. Wystarczy go tylko wetknąć w standardowe gniazdko elektryczne. Sprzęt poprzez Bluetooth komunikuje się z urządzeniem użytkownika i te, w których znajduje się mobilna aplikacja do PayPala, mogą autoryzować transakcję.

Mówiąc obrazowo, płatności realizowane są bez żadnych czynności ze strony kupującego. Wystarczy tylko powiedzieć sprzedawcy, że chcemy dokonać zakupu, zabrać towar i wyjść ze sklepu. Tak wygląda teoria, bo w praktyce trzeba jeszcze dopracować kilka szczegółów, by nie zostać wziętym za sklepowego złodzieja, takich jak kwestia zeskanowania kupowanego towaru, a więc czy zrobi to sprzedawca, czy też sam klient.

PayPal zapewnia, że Beacon pojawi się w sprzedaży w przeciągu trzech miesięcy i nie będzie kosztować więcej, niż 100 dolarów.

Źródło: WSJ.com

You may also like...