Motorola rzuca wyzwanie Apple, nowy lokalizator znajdzie każdą zgubę

Już wkrótce do sprzedaży trafi nowy lokalizator firmy Motorola. Moto Tag dostępny będzie w ciekawej kolorystyce i współpracować ma z siecią Find My Device, firmy Google.

Niegdyś osoby często zapominające gdzie położyły różne przedmioty, musiały spędzać wiele godzin na ich odnajdywaniu. Od pewnego czasu nie jest już problemem, gdyż na rynku dostępne są lokalizatory, pozwalające szybko odnaleźć zgubę. Ich rynek rozwija się w szybkim tempie, a kolejnym gadżetem dla zapominalskich, jest Moto Tag, firmy Motorola.

Moto Tag znajdzie każde nasze urządzenie

Zaprezentowany właśnie tracker, powstał z myślą o współpracy z siecią Find My Device firmy Google i jest pierwszym tego typu urządzeniem, które ją obsługuje. Łącząc się z telefonem za pośrednictwem Bluetooth, ułatwia odnajdywanie należących do nasz rzeczy, takich jak klucze do domu, portfel itp. A przy tym oferuje wiele funkcji, znacznie podnoszących jego użyteczność i zapewniających przewagę nad rywalami.

Gadżet ma stopień wodoodporności i pyłu IP67, a więc nie musimy się obawiać że przestanie działać po zachlapaniu jakimś płynem lub zmoczeniu na deszczu. Jego parowanie ze smartfonami na Androidzie, jest bardzo szybkie, zaś obsługę sprzętu zapewnia dedykowana aplikacja. Przy jej pomocy można zmienić nazwę lokalizatora, dostosować jego głośność, czyli dźwięki wydawane podczas szukania przedmiotu, a także sprawdzić żywotność baterii.

Jeśli chodzi o zasilanie, to Moto Tag, wykorzystuje standardową baterię CR2032, która powinna wytrzymać nawet rok użytkowania. Gadżet wyposażono również w wielofunkcyjny przycisk, ułatwiający jego obsługę. Pojedyncze wciśnięcie sprawia, że nasz telefon zaczyna wydawać dźwięki, co pozwala łatwo go odnaleźć. Możemy też wykorzystać lokalizator do obsługi aparatu w telefonie, zdalnie sterując jego migawką. Ta funkcja działa z każdym telefonem z Androidem i jest szczególnie przydatna podczas robienia zdjęć nową rodziną Motorola Razr, w trybie Flex View.

Lokalizator dla zapominalskich

Producent rzecz jasna zadbał też o ochronę prywatności. Dane o lokalizacji użytkownika są kompleksowo szyfrowane. To oznacza, że lokalizację urządzenia może zobaczyć ​​tylko właściciel lub każda osoba, której udostępniono go w aplikacji Znajdź moje urządzenie. Produkt jest również zgodny z automatycznymi alertami o nieznanych modułach śledzących w systemach Android i iOS. Chroni więc użytkowników przed niechcianym śledzeniem. Użytkownicy ma także możliwość uruchomienia ręcznego skanowania w dowolnym momencie, aby sprawdzić, czy nie śledzą ich żadne niechciane tagi.

Motorola Moto Tag. Produkt pojawi się w sprzedaży 2 sierpnia i będzie kosztował 29,99 dolarów (ok. 120 zł). Można go kupić także w 4-paku za 99,99 dolarów (ok. 402 zł). Gadżet dostępny będzie w kolorze zielonym oraz ciemnoniebieskim.

You may also like...