WhatsApp wprowadza oczekiwaną funkcję, ułatwi komunikację wideo

Najnowsza beta WhatsApp na Androida, wprowadza oczekiwaną przez użytkowników funkcję. Dzięki niej będzie można błyskawicznie odpowiedzieć na otrzymaną wiadomość wideo.

Programiści WhatsApp nieustannie pracują nad usprawnianiem komunikatora, wprowadzając opcje oczekiwane przez użytkowników. W najnowszej becie o numerze 2.24.14.5, dostępnej na smartfony z Androidem, pojawił się właśnie przycisk umożliwiający szybką odpowiedź na otrzymaną wiadomość wideo, bezpośrednio z poziomu chata. Wprowadzona zmiana, z pewnością będzie dużym krokiem w kierunku usprawnienia komunikacji wideo i uczynienia jej bardziej naturalną.

Źródło: WABetaInfo

Jak widzimy na screenshocie opublikowanym przez serwis WABetaInfo, obok wiadomości wideo na czacie, pojawił się nowy przycisk. Jego dotknięcie spowoduje otwarcie rejestratora wideo, pozwalając użytkownikowi nagrać, a następnie wysłać odpowiedź wideo. Wcześniej należało ręcznie odpowiedzieć na wiadomość, otwierając menu wiadomości lub wykonując zwykły gest, zanim można było rozpocząć nagrywanie nowego filmu. Teraz stało się to znacznie szybsze i wygodniejsze, gdyż użytkownicy mogą natychmiast odpowiedzieć za pomocą wiadomości wideo, po prostu dotykając skrótu.

Dodam, że jest to kolejne już usprawnienie, które programiści wprowadzili w komunikatorze na przestrzeni ostatnich tygodni. Wcześniej doszła m.in. opcja przekazywania wychodzących wiadomości wideo. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą teraz udostępniać swoje osobiste wiadomości wideo, które nagrali podczas jednej rozmowy, innym czatom, bez konieczności odtwarzania tego samego nagrania. Ponadto poprawiono też jakość wiadomości wideo.

Na ten moment funkcja jest obecnie dostępna tylko dla testerów wersji beta. Niebawem powinna jednak stać się dostępna dla wszystkich użytkowników komunikatora.

You may also like...