Nadchodzą nowe hulajnogi Xiaomi, znamy już ich europejskie ceny

Xiaomi przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowych generacji popularnych elektrycznych jednośladów Scooter 4 Pro oraz 4 Lite. Wiemy już ile zapłacimy za nowe hulajnogi Xiaomi.

Wygląda na to, że wiosnę mamy już w pełni, a temperatury przekraczające 20 stopni Celsjusza sprawiają, że wyciągamy z piwnic rowery i hulajnogi, by jeździć nimi do pracy lub szkoły. Jeśli jednak chcielibyście w tym roku sprawić sobie nową hulajnogę, to Xiaomi przygotowuje premierę dwóch nowych modeli, które mogą się Wam spodobać. Najnowszy wyciekł ujawnił ile trzeba będzie zapłacić za nie na rynkach europejskich.

Nowe hulajnogi Xiaomi wkrótce w Europie

Nowe hulajnogi to druga już generacja modeli Xiaomi Scooter 4 Pro oraz Xiaomi 4 Lite, które wprowadzono na rynek w 2022 i 2023 roku. Chińska firma już dodała je do swojej oficjalnej strony, dzięki czemu możemy zapoznać się ze specyfikacją techniczną obu modeli.

Wynika z niej, że model Xiaomi Scooter 4 Pro będzie dysponował silnikiem o mocy 400 W (maksymalnie 1000 W). Napęd pozwoli rozpędzić się do prędkości 25 km/h i pokonywać wzniesienia o nachyleniu 22%. Ma on również trzy poziomy regulacji prędkości: tryb pieszy – 6 km/h, tryb standardowy – 20 km/h oraz tryb sportowy – 25 km/h.

Bateria na jednym ładowaniu umożliwi pokonanie 60 km i posiada system odzyskiwania energii z hamowania, który ładuje akumulator. O komfort jazdy zadbają natomiast 10” bezdętkowe koła. Pojazd wyposażono w niezwykle wytrzymałą ramę ze stali węglowej, która wytrzyma obciążenie do 120 kg. Z kolei bezpieczeństwo jazdy zapewnią automatycznie włączane oświetlenie oraz wbudowane kierunkowskazy. Oczywiście pojazdem możemy też sterować z poziomu aplikacji Xiaomi Home. Zapewni dostęp do informacji o zasięgu, przejechanym dystansie, prędkości itp. Hulajnoga jest przy tym składana, więc jej transport jest bardzo łatwy.

Mocne silniki i duży zasięg

Na stronie producenta znajdziemy również informacje na temat modelu Xiaomi 4 Lite. Dowiadujemy się z niej, że pojazd ma silnik o mocy 300 W, który pozwala rozpędzić się do 25 km/h i pokonywać wzniesienia o 15% nachyleniu. Podobnie jak w poprzednim modelu, silnik oferuje również trzy tryby jazdy, przy czym standardowy pozwala rozpędzić się do 15 km/h.

Bateria zapewnia zasięg do 25 km, natomiast rama ze stali węglowej umożliwia jazdę użytkownikom o masie do 100 kg. Tutaj również mamy 10” bezdętkowe koła tłumiące nierówności. Jasna lampa o zasięgu 2-8 m podniesie bezpieczeństwo jazdy po zmroku, zaś podwójne hamulce zadbają o sprawne zatrzymanie się.

Producent nie podał wprawdzie cen nowych hulajnóg, lecz dzięki przeciekom wiemy ile trzeba będzie zapłacić za nie w Europie. Źródło podaje, że druga generacja Xiaomi Scooter 4 Pro, kosztować ma 549 euro (ok. 2355 zł). Natomiast druga generacja Xiaomi 4 Lite, to wydatek 299 euro (ok. 1280 zł). To znacznie taniej w porównaniu do pierwszej generacji, za którą trzeba było zapłacić odpowiednio o 250 oraz 100 euro więcej. Z pewnością jeszcze bardziej podniesie to ich atrakcyjność.

hulajnogi Xiaomi
Źródło: Xiaomi

Gdybyście jednak szukali hulajnóg innych marek, to na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli w świetnych cenach. #reklama.

You may also like...