Zaktualizowany iPhone prosto z pudełka; nowy pomysł Apple ułatwi obsługę sprzętu

Apple kończy pracę nad nowym systemem o nazwie Presto, dzięki którym każdy nowy iPhone będzie miał aktualne oprogramowanie. Sprzęt zostanie zdalnie zaktualizowany.

Producenci smartfonów dość często wypuszczają do swoich urządzeń aktualizacje oprogramowania. Tymczasem nowe smartfony często leżą w sklepach lub w magazynach miesiącami. To sprawia, że zakupiony właśnie sprzęt, po wyciągnięciu z pudełka ma przestarzałe oprogramowanie. Świeżo upieczony użytkownik, zanim zacznie korzystać z telefonu, musi go zaktualizować, co bywa nieco uciążliwe. Zajmuje bowiem czas i zużywa pakiet internetowy, który często ma limity ilości pobranych danych.

Presto zapewni aktualne oprogramowanie nowym iPhone’om

Apple chce ten problem rozwiązać, aktualizując smartfony zdalnie, jeszcze gdy leżą na sklepowej półce. Jak donosi Bloomberg, amerykańska firma testuje aktualnie nowatorski system Presto, który ma to umożliwić. Możliwości technologii są już sprawdzane w wybranych salonach marki od zeszłego roku.

Presto wygląda jak metalowe pudełko i wykorzystuje MagSafe oraz różne technologie bezprzewodowe, by zdalnie włączać iPhone znajdujący się w fabrycznym opakowaniu. Następnie wymusza pobranie oraz zainstalowanie w pamięci niezbędnych aktualizacji, a potem ponownie wyłącza telefon. Dzięki temu rozwiązaniu, klient kupujący nowy sprzęt, od razu otrzymuje urządzenie gotowe do pracy. Na razie nie wiadomo jednak czy technologia jest kompatybilna tylko z iPhonem, czy też będzie można w ten sposób aktualizować również iPady.

Jeśli Presto wejdzie do powszechnego użytku, może przynieść klientom Apple wiele korzyści. Zwłaszcza osobom, które nie są zaznajomione z obsługą nowoczesnych urządzeń i takie czynności jak aktualizacja sprzętu, sprawia im trudność. Źródło twierdzi, że amerykańska firma wdroży tę technologię do użytku już w tym miesiącu. Ma też nadzieję, że do lata stanie się dostępna we wszystkich amerykańskich salonach sprzedaży.

Presto nie jest jedyną nowością, szykowaną przez Apple swoim klientom. Firma wreszcie zapewni im większą swobodę w rozmieszczaniu ikon aplikacji na ekranie głównym, którą przyniesie najnowsza wersja iOS 18. Użytkownicy będą mogli np. tworzyć puste wiersze i kolumny pomiędzy ikonami. Taka opcja już w tej chwili jest możliwa dzięki zewnętrznym aplikacjom takim jak Widgetsmith. Zaimplementowanie jej w systemie, będzie jednak znacznie wygodniejsze.

Presto
Źródło: Apple

You may also like...