Internet w telefonie jest zbyt wolny? Nadchodzi standard 5.5G, który znacznie go przyspieszy

Oppo Find X7 będzie pierwszym smartfonem na rynku, który zaoferuje swoim nabywcom standard 5.5G. Potwierdził to właśnie szef chińskiej marki.

Pojawienie się standardu 5G wprowadziło urządzenia mobilne w zupełnie nową erę, dając im dostęp do bardzo szybkiego internetu. Nie tylko ułatwiło to pobieranie aplikacji, ale też dało ich użytkownikom dostęp do usług streamingowych, umożliwiając oglądanie treści w wysokiej rozdzielczości.

Standard jest z nami już kilka lat, jednak mobilna łączność jest wciąż rozwijana. Niebawem do użytku wejdzie kolejna jego ewolucja o nazwie 5.5G. Nowa technologia pozwoli użytkownikom pobierać z sieci dane z prędkością do 10 Gbps. Natomiast ich wysyłanie może odbywać się z prędkością do 1 Gbps.

Takie transfery zdecydowanie podniosą komfort korzystania z wszelkich usług internetowych, choć oczywiście należy pamiętać, że technologia wymaga zupełnie nowego osprzętu. Chodzi tu rzecz jasna o nadajniki umożliwiające osiągnięcie takiego transferu. Jednym z pierwszych krajów, w których standard 5.5G stanie się powszechnie dostępny, będą Chiny. China Mobile zapowiedziało, że jeszcze w tym roku, nadajniki obsługujące nowy standard, zostaną uruchomione w 300 miastach. Za kilka miesięcy będą mogli z nich korzystać m.in. mieszkańcy Pekinu, Szanghaju oraz Kantonu.

Oppo Find X7

Naturalnie niezbędne są również odbiorniki obsługujące 5.5G, czyli smartfony. To również nie będzie problemem. Szef firmy Oppo potwierdził, że jednym z pierwszych urządzeń wspierających tę technologię, będzie model Oppo Find X7. Na swoim profilu dostępnym na platformie X opublikował fotkę urządzenia, na którego pasku statusu widnieje ikona 5GA, oznaczająca obsługę nowej technologii.

Dodać należy, że nowy model dostępny będzie w dwóch wersjach: zwykłej oraz Ultra i ponoć obie mają obsługiwać ten standard. Co ciekawe, mają różnić się procesorami. Pod maskę podstawowego modelu trafi bowiem MediaTek Dimensity 9300, zaś Ultra dostanie Snapdragona 8 Gen 3.

You may also like...