Najnowszy smartwatch Asusa zastąpi nam ciśnieniomierz

Podczas targów Computex 2018, firma Asus zaprezentowała nowy model zegarka który zainteresuje osoby z różnymi schorzeniami wymagającymi regularnych pomiarów ciśnienia krwi. Smartwatch ASUS VivoWatch BP został bowiem wyposażony w ciśnieniomierz.

Smartwatche z roku na rok stają się coraz bardziej funkcjonalne i oferują więcej możliwości. Dotychczas niewiele modeli nie posiadało jednak szczególnie istotnej dla wielu osób funkcji, umożliwiającej dokonywanie pomiaru ciśnienia krwi. Tymczasem sporo osób musi mierzyć je regularnie, a to oznacza konieczność noszenia ze sobą ciśnieniomierza.

Problem ten może jednak rozwiązać najnowszy smartwatch ASUS VivoWatch BP, zaprezentowany podczas targów Computex 2018. Urządzenie nie jest może szczególnie urodziwe, ale za to może być bardzo użyteczne. Szczególnie dla osób cierpiących na różnego rodzaju choroby. Wyposażono go bowiem w sensory EEG do odczytu pulsu oraz PPG, który wykrywa przepływ krwi. Razem tworzą zestaw umożliwiający dokładny pomiar ciśnienia krwi. Sam proces pomiaru jest przy tym bardzo wygodny, gdyż wystarczy tylko przyłożyć palec do sensora na przednim panelu i odczekać kilkadziesiąt sekund.

Produkt funkcjonuje na własnym systemie operacyjnym Asusa i łączy się z dedykowaną aplikacją mobilną, z którą synchronizuje dane. Producent zapewnia także, że zegarek posiada funkcje wykorzystujące sztuczną inteligencję, choć na razie nie ujawnia szczegółów. Nie wiemy też kiedy ASUS VivoWatch BP trafi do sprzedaży oraz ile będzie kosztował.

Smartwatch

Smartwatch

Źródło: Slashgear.com

You may also like...