Navigon porzuci wkrótce Windows Phone

Navigon dołączy wkrótce do rosnącej listy firm, które porzuciły Windows Phone. Producent popularnej aplikacji do nawigacji GPS, zapowiedział zakończenie wspierania tego systemu.

Wydłuża się lista firm, które nie zamierzają tracić więcej czasu i pieniędzy na martwy system Windows Phone. Jakiś czas temu porzuciły go już takie przedsiębiorstwa jak Gameloft, Starbucks, czy Dell, które wycofały własne aplikacje z cyfrowego sklepu. A teraz dołączy do nich Navigon.

GPS Navigon to przedsiębiorstwo z Würzburga, które ma w swej ofercie popularną aplikację do nawigacji GPS. Firma poinformowała właśnie, że w maju tego roku ostatecznie porzuci Windows Phone. Od tej pory jej aplikacji nie będzie już można kupić w cyfrowym sklepie. Natomiast użytkownicy posiadający ją w swych smartfona, przestaną otrzymywać aktualizacje map.

Decyzja firmy jest całkiem zrozumiała. Jak informowałem w zeszłym tygodni, Windows Phone ma obecnie zaledwie 0,15% udział w rynku urządzeń mobilnych. Wspieranie takiego systemu jest więc dla producentów aplikacji stratą pieniędzy.

Navigon

Źródło: Microsoft.com

You may also like...

1 Response

  1. Krzysiek pisze:

    No coż dobrze że pozbyłem się lumii szkoda tyle lat używana…