Nawigacja GPS przemówi naszym głosem

Producenci aplikacji mobilnej Waze, pomagającej nam unikać korków na drodze, wprowadzili do niej nową funkcję. Nawigacja GPS otrzymała rejestrator głosu, który pozwala samodzielnie nagrać własne wskazówki.

Przez lata producenci aplikacji do nawigacji GPS, starali się podnieść atrakcyjność swych narzędzi. Czynili to poprzez wzbogacanie ich o głosy różnych celebrytów, popularnych aktorów, czy też sportowców.

Waze także bawiło się w podobne gadżety, oferując wskazówki nawigacyjne przekazywane m.in., przez Morgana Freemana, Jamesa Earla Jonesa (głos Darth Vadera ze Star Wars) oraz Aleca Baldwina. Teraz producent zaoferował swym użytkownikom coś znacznie lepszego, mianowicie ich własny głos.

Wraz z najnowszą aktualizacją, nawigacja GPS otrzymała rejestrator głosu, który pozwala nam samodzielnie nagrać własne wskazówki. Możemy to zrobić samodzielnie, a więc wypowiadać je naszym własnym głosem, lub zaprząc do pomocy przyjaciół oraz rodzinę. Jeśli chcielibyśmy ich słyszeć podczas jazdy.

Aplikacja ma przygotowaną całą listę fraz, które powinny zostać nagrane. Jeśli mamy z nich korzystać, trzeba się oczywiście upewnić, że będą w pełni zrozumiałe, więc trzeba wypowiadać je bardzo wyraźnie. Warto też pamiętać, by się nie pomylić i nie nagrać wskazówki sugerującej skręt w prawo, gdy trzeba skręcić w lewo.

Najnowsza wersja aplikacji Waze jest już dostępna w Google Play Store, więc każdy chętny może ją pobrać i pobawić się własnymi nagraniami.

Nawigacja GPS

Źródło: Google.com

You may also like...