Część urządzeń wkrótce straci dostęp do Netflixa

Posiadacze niektórych modeli urządzeń Roku oraz Samsunga, od grudnia nie będą mogli korzystać z popularnej platformy Netflix. Ich sprzęt przestanie być przez nią obsługiwany.

Jeśli używacie multimedialnych odtwarzaczy firmy Roku i korzystacie z platformy Netflix, to musicie wiedzieć, że wkrótce utracicie do niej dostęp. Już w zeszłym miesiącu popularny serwis zaczął informować posiadaczy sprzętu tego producenta, że wkrótce zakończy się ich wsparcie. Firma wówczas nie podała jednak o jaki dokładnie sprzęt chodzi. Na szczęście teraz wiemy, które urządzenia nie pozwolą dłużej oglądać filmów i seriali.

Roku opublikowało pełną listę modeli, których właściciele będą musieli wkrótce wymienić posiadany sprzęt na nowy. Oczywiście nie jest to wymagane, o ile nadal zechcą korzystać z tej usługi, by oglądać ulubione filmy i seriale. Mają na to niewiele czasu, gdyż od 1 grudnia serwis przestanie je wspierać, więc korzystanie na tym sprzęcie z jego oferty stanie się niemożliwe.

Na liście znalazły się następujące urządzenia:


– Roku 2000C
– Roku 2050X
– Roku 2100X
– Roku HD
– Roku SD
– Roku XD
– Roku XR

Nie tylko Roku straci dostęp do serwisu. Wygląda na to, że dostęp do serwisu stracą także niektóre modele telewizorów smart TV, firmy Samsung. Chodzi o starsze modele z serii C oraz D, które pojawiły się w sprzedaży w 2010 oraz 2011 roku. Oficjalna aplikacja filmowej platformy, stanie się dla tych modeli niedostępna.

Netflix

Źródło

You may also like...