Nowa funkcja Androida 10 ułatwi reinstalację aplikacji

Android 10 dostał nową funkcję, która przyda się osobom często reinstalującym aplikacje. Pozwala bowiem zachować dane, co ułatwi później dalsze korzystanie z programu.

Programiści Google nieustannie pracują nad rozwojem platformy Android 10, wzbogacając ją o nowe funkcje. Jedna z ostatnio dodanych opcji z pewnością spodoba się posiadaczom tanich smartfonów, wyposażonych w niewielką ilość pamięci użytkowej. W takim sprzęcie często trzeba zwalniać miejsce, by zapewnić przestrzeń dla nowych aktualizacji lub aplikacji.

Sprowadza się to oczywiście od odinstalowania aplikacji, których w danej chwili nie potrzebujemy. Za jakiś czas jednak musimy ją ponownie zainstalować i tu rodzi się problem. W świeżo zainstalowanej aplikacji trzeba bowiem od nowa poustawiać wszystkie opcje, dopasowując do naszych preferencji. Jeśli natomiast jest to gra, to musimy rozpocząć zabawę od samego początku. Tutaj z pomocą przychodzi funkcja wprowadzona właśnie do najnowszej wersji Androida.

Wspomniana opcja w momencie odinstalowania aplikacji pozwala zachować wszystkie dane. Jeśli robimy to z ekranu głównego lub menu ustawień aplikacji, wówczas pojawi się niewielkie okienko z pytaniem czy chcemy je zatrzymać. Funkcja nie działa jednak, gdy usuniemy ją za pomocą Google Play Store.

W ten sposób po pozbyciu się aplikacji zachowamy wszystkie jej ustawienia. Gdy ponownie ją zainstalujemy w naszym telefonie, nie musimy już więcej nic robić. Co więcej, pracę lub zabawę zaczniemy od razu od miejsca, w którym ją przerwaliśmy.

Niestety użyteczność nowej funkcji jest na razie dość ograniczona, gdyż wspierają ją tylko dwie aplikacje WhatsApp i ASR Voice Recorder. Miejmy jednak nadzieję, że deweloperzy szybko się do niej przekonają i zaimplementują ją w swych produktach.

Android 10

Źródło

You may also like...