Netflix wyjaśnia dlaczego śledzi użytkowników Androida

Platforma Netflix wyjaśnia dlaczego śledzi fizyczną aktywność użytkowników. Firma twierdzi, że robi to w ramach testów, by poprawić jakość obrazu w ruchu.

Użytkownicy smartfonów w ostatnim czasie stali się przewrażliwieni na punkcie śledzenia ich przez różnego rodzaju aplikacje. Nie ma się jednak czemu dziwić, tylko w tym roku ujawniono bowiem, że wiele z nich gromadzi dane o użytkowniku, których zupełnie nie potrzebuje.

Niepokój wzbudziło więc odkrycie, że Netflix śledzi fizyczną aktywność użytkowników Androida. Odkrył to przypadkowo jeden z ekspertów ds., bezpieczeństwa, który zauważył że firmowa aplikacja potrzebuje uprawnień do fizycznej aktywności. Po tym jak nagłośnił sprawę wielu użytkowników sprawdziło w swych telefonach, że aplikacja faktycznie ma uprawnienia do wykrywania przemieszczania się posiadacza smartfona.

Zapytał więc firmę bezpośrednio, chcąc dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje. Przedstawiciel amerykańskiej platformy potwierdził, że nie jest to żaden błąd w aplikacji i śledzenie jest działaniem celowym. Użytkownicy nie mają jednak powodów do obaw, gdyż odbywa się to w ramach testu. Platforma zapewnia, że chodzi tylko o uzyskanie danych pozwalających poprawić jakość usługi w ruchu. Dzięki tej funkcji firma wie kiedy użytkownik jest w ruchu, np. oglądając film podczas jazdy samochodem lub pociągiem.

Firma zapewnia, że funkcja jest testowana na niewielkiej grupie użytkowników. Nie wiadomo jednak jak długo testy potrwają.

Netflix

Źródło: Thenextweb.com

You may also like...