Netflix testuje nowy sposób oglądania filmów

Platforma Netflix testuje nowy sposób oglądania filmów. Sprawdzianowi poddawany jest odtwarzacz, wyświetlający treści w niewielkim okienku.

Rywalizacja platform wideo jest bardzo zacięta i każda z nich, nie tylko wprowadza nowe treści, ale też nowe funkcje, które ułatwiają korzystanie z oferty. Jedną z nowości może nam szykować Netflix, który testuje właśnie zupełnie nową funkcję. Jest nią odtwarzacz dla komputerów osobistych, wyświetlający treści w niewielkim okienku.

Czasem nie zawsze mamy tyle wolnego czasu, by rozsiąść się wygodnie w fotelu i w spokoju obejrzeć nowy film lub odcinek ulubionego serialu. Niekiedy chcielibyśmy móc obejrzeć go w czasie pracy, np., kompresji wideo, czy też renderowania grafiki. Być może amerykańska platforma zapewni nam wkrótce taką możliwość.

Jak donosi serwis Engadget, Netflix testuje właśnie nowy odtwarzacz dla destktopów, wyświetlający treści w niewielkim okienku. Rozmiar i pozycję okna możemy dowolnie zmieniać, dostosowując do aktualnych potrzeb. Niestety na razie okienko nie obsługuje napisów, więc materiały dostępne są tylko w oryginalne.

Takie rozwiązanie jest tylko testem, dostępnym dla niewielkiej liczby użytkowników. Nie wiemy więc czy platforma zdecyduje się wprowadzić nową funkcję do użytku. Wiele osób mogłoby ją jednak uznać za bardzo przydatną, gdyż pozwoliłaby oglądać filmy w czasie wykonywania innych zadań.

Netflix

Źródło: Engadget.com

You may also like...