Netflix wkrótce zakończy wsparcie konsol Nintendo

Netflix poinformował, że od 30 czerwca przestanie wspierać dwie konsole Nintendo. Z oferty serwisu nie będą mogli korzystać posiadacze Wii U oraz przenośnej konsolki 3DS.

Netflix już wkrótce przestanie być dostępna na konsolach japońskiego koncernu. Platforma właśnie ogłosiła, że wkrótce zakończy wsparcie dwóch konsol, które dotąd umożliwiały korzystanie z jego oferty.

Od 30 czerwca bieżącego roku, serwis oficjalnie przestanie działać na Nintendo 3DS oraz Wii U. Firma już w zeszłym roku usunęła z Nintendo eShop aplikacje zapewniające dostęp do oferty serwisu, a więc nie da się ich już pobrać oraz zainstalować. Jeśli jednak ktoś zrobił to wcześniej, to nadal może z nich korzystać, ale jeszcze tylko przez kilka miesięcy.

Decyzja platformy nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Wii U ma bowiem zbyt małą liczbę użytkowników, aby dalej opłacało się utrzymywać wsparcie tej konsoli. Sprzęt sprzedał się bowiem w liczbie 13 mln sztuk, a tylko niewielka część jego posiadaczy oglądała na nim filmy i seriale. 3DS z kolei ma zbyt małą rozdzielczość ekranu, aby komfortowo oglądać na nim treści wideo.

Ta decyzja sprawi, że Netflix całkowicie wycofa się ze wsparcia konsol Nintendo i z jego oferty nie da się już korzystać na żadnym sprzęcie japońskiej marki. To dlatego, że na Nintendo Switch nigdy nie pojawiła się aplikacja tej platformy. Jest to niezrozumiałe, bo konsola oferuje m.in., dostęp do YouTube oraz konkurencyjnego Hulu, ale nie do Netflixa.

Netflix

Źródło

You may also like...